ÖVRIGT / Smycken / Skål 11299452
nr 1129 9452
Skål
nysilver, diameter: 29 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 september 2017
kl 18:52:48
17/9 21:01:30
300 kr
18/9 15:07:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.